niedziela, 15 lipca 2012

...na jagody...

 Wybrałam się jakiś czas temu. Tato udzielił mi wskazówek jak jechać, gdzie zjechać i gdzie skręcić ;-) Trafiłam... Nazbierałam troszkę jagód i zrobiłam bułeczki drożdżowe z jagodami i czereśniami (dostałam trochę )
 przed upieczeniem :
 I upieczone : I mina synka, któremu kazałam czekać aż wystygną :   nie muszę chyba wspominać, że zniknęły w mgnieniu oka:-)
 Jak jagody, to  i pierogi z jagodami Wspomnę tylko, że z czereśniami pierogi też robiłam, ale   z 60 sztuk nie zdążyłam uchwycić ani jednej ;)

 Na zimę robię przetwory . Przedostatnim moim dziełem  są dżemy z wiśni i porzeczkoagrestu.


****
 Robótkowo : Skończyłam turkusowe ponczo właśnie się suszy. Niestety musiałam pruć całe, bo nie układało się tak jak sobie wymyśliłam.
 Przed pruciem : Bardzo denerwowało mnie zmarszczenie przy pierwszych listkach, nie za bardzo widać to na zdjęciu.
 W związku z tym zrobiłam próbkę dodając w niektórych miejscach kilka oczek łańcuszka. I wyszło zdecydowanie bardziej płasko, czyli tak jak chciałam.  Wyprane i zblokowane ponczo też jest ok i mam nadzieję, że na mnie będzie równie dobrze się prezentowało jak na ręczniku.

 Do poncza (zostało mi oczywiście włóczki) dorobiłam elementy na torebkę i oczywiście zabrakło mi włóczki ;-) Muszę jutro iść do pasmanterii i dokupić jakąś w kontrastowym kolorze, żeby połączyć elementy.

 Zrobiłam też drugą torebkę (pokażę jak wykończę) - zieloną. Miał być kocyk dla maluszka, ale... kolor jakiś mdły a włóczka jakaś szorstka ( nie wiem co to, bo bez metki). Córka już zamówiła torebkę dla siebie - tej to zawsze mało- prawdziwa kobietka :-)

 No i... dziergam elementy do hamaka. Wymyśliłam sobie hamak z sześciokątów. Wyrabiam resztki i sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Mam 60 elementów gotowych do połączenia. Brakuje mi 90 :-)

 Ostatnio sporo czasu zajmuje mi lawenda. Zbiór, segregowanie, przerabianie... Szkoda, że pada deszcz, bo jeszcze sporo kwiatów mam na działce do zebrania.
  To wszystko na dziś.
   Do zobaczenia  :-)
  Kama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz